Przejdź do treści
5.00
(4 ocen)

Jak poradzić sobie z lękiem o przyszłość

Kategorie: Kurs wideo
Lista życzeń Udostępnij
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Martwisz się, że coś złego Cię spotka? Zdarza Ci się bać o swoich bliskich, mimo że wszystko z nimi w porządku? Wyobrażasz sobie najgorsze scenariusze, a Twoje wyobrażenia są tak realistyczne, że nie widzisz możliwości, żeby się nie spełniły? Obawiasz się, że się rozchorujesz? A może niepewność związana z przyszłością jest nie do wytrzymania, bo zakładasz najgorsze i nie wiesz, jak sobie poradzisz? Jeśli to wszystko sprawia, że nie możesz w pełni cieszyć się teraźniejszością, kurs “Jak poradzić sobie z lękiem o przyszłość” może pomóc Ci odzyskać swoje życie. Na początku dowiesz się więcej o mechanizmie zamartwiania i swoich obawach. Kiedy już zrozumiesz, dlaczego lęk o przyszłość Tobą zawładnął, poznasz różne metody i ćwiczenia, które pomogą Ci zmienić perspektywę, skupić się na teraźniejszości i wyciszyć myśli pełne strachu. Psychoterapeutka Marta Figurska zawarła w tym kursie metody wywodzące się głównie z terapii poznawczo-behawioralnej, ale również terapii schematu oraz terapii ACT.

Komu polecamy ten kurs?

✅ osobom, które odczuwają lęk na myśl o przyszłości
✅ osobom, które zamartwiają się tym, na co nie mają wpływu
✅ osobom, które obawiają się, że im lub im bliskim może stać się coś złego
✅ osobom cierpiącym na zaburzenia nastroju lub zaburzenia lękowe
✅ osobom, które są zainteresowane samorozwojem i chciałyby dowiedzieć się, jak skupić się na tym, co ważne – nie na obawach dotyczących tego, co może się wydarzyć

Prowadząca:  Marta Figurska – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPiB nr 1394) i mediator. Ukończyła psychologię kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, 4-letnie szkolenie w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie oraz studia podyplomowe nadające kwalifikacje pedagogiczne. Doświadczenie zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Stowarzyszeniu POMOST działającym na rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, Telefonie Zaufania 116111, w Poradni SCOLAR oraz pracując z dziećmi i młodzieżą z diagnozą autyzmu oraz zespołu Aspergera.

Kurs nie jest substytutem psychoterapii.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

  • zrozumiesz mechanizm zamartwiania się o przyszłość
  • stworzysz profil swojego lęku
  • przyjrzysz się swoim przekonaniom dotyczącym przyszłości
  • nauczysz się uważności myśli
  • poznasz techniki, dzięki którym nauczysz się inaczej reagować na swoje pełne lęku myśli
  • dowiesz się, jak skupić się na chwili obecnej
  • nauczysz się rozpoznawać bezproduktywne zmartwienia

Przegląd kursu

Wstęp

  • Cześć!
    01:38

Część I: Poznaj swój lęk i stwórz jego profil

Część II: Poznaj metody radzenia sobie z zamartwianiem się

Opinie

5.0
Razem 4 ocen
5
4 ocen
4
0 ocen
3
0 ocen
2
0 ocen
1
0 ocen
W
5 miesięcy temu
To bardzo dobry kurs! Skutecznie pomógł mi zredukować zamartwianie się. Ważne, żeby odsłuchiwać nagrania w swoim tempie i przyłożyć się do wykonywania ćwiczeń.
O
1 rok temu
super
A
1 rok temu
bardzo wartościowy kurs z przydatnymi materiałami do wydrukowania. dziękuję pani Marto :))
A
1 rok temu
Terapeutka w merytoryczny sposób omawia zagadnienie zamartwiania się. Kurs zawiera również materiały i ćwiczenia praktyczne. Jestem zadowolony.