Przejdź do treści
5.00
(13 ocen)

Przezwyciężanie prokrastynacji – jak przestać zwlekać i zacząć działać?

Kategorie: Kurs wideo
Lista życzeń Udostępnij
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Jeśli nieustannie odkładasz ważne rzeczy na później, realizujesz zadania na ostatnią chwilę lub nie wcielasz w życie postanowień – ten kurs jest dla Ciebie. Nadmierna prokrastynacja to problem, z którym zmaga się obecnie wiele osób.

Psychoterapeutka Karolina Klein pomoże Ci zrozumieć zjawisko zwlekania oraz zaprezentuje skuteczne techniki jego przezwyciężania. Podczas tego kursu przyjrzysz się dokładnie Twojej własnej prokrastynacji: uświadomisz sobie, z czym zwlekasz, dlaczego to robisz i jakie są tego konsekwencje. Zrozumiesz mechanizmy podtrzymujące prokrastynację oraz poznasz i przećwiczysz wiele technik, które pomogą Ci przestać zwlekać i zacząć działać. Dzięki ćwiczeniom proponowanym w tym kursie będziesz funkcjonować mniej automatycznie i nauczysz się świadomie podejmować działania, które są dla Ciebie ważne.

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:
✅ odkładasz zadania na później
✅ nie realizujesz konsekwentnie swoich postanowień
✅ zabierasz się za pracę na ostatnią chwilę
✅ odczuwasz stres w związku z tym, że zwlekasz
✅ chcesz zrozumieć zjawisko prokrastynacji
✅ chcesz przyjrzeć się sobie: zrozumieć przyczyny i konsekwencje swojego zwlekania
✅ chcesz przezwyciężyć nawyk odkładania na później
✅ chcesz poznać praktyczne techniki wspierające realizację zadań

Prowadząca: Karolina Klein – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz 4-letnie szkolenie terapeutyczne na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywała m.in. w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, na oddziale dziennym psychiatrycznym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w organizacji AGE UK w Londynie. Poza klasyczną terapią-poznawczo behawioralną czerpie z nurtu Compassion Focused Therapy. Bliska jest jej też Uważność (Mindfulness).

Kurs nie jest substytutem psychoterapii.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • dowiesz się, czym jest prokrastynacja
 • zrozumiesz mechanizmy podtrzymujące prokrastynację
 • dowiesz się, dlaczego zwlekasz
 • poznasz i przećwiczysz techniki, które pomogą Ci zacząć działać
 • nauczysz się świadomie podejmować działania, które są dla Ciebie ważne

Przegląd kursu

Część I: Zrozumienie prokrastynacji

 • 1. Powitanie
  02:09
 • 2. Zrozumienie mechanizmów prokrastynacji
  16:40
 • 3. Refleksje na temat Twojej prokrastynacji
  05:51
 • 4. Konsekwencje nadmiernego zwlekania cz. 1
  07:53
 • 5. Konsekwencje nadmiernego zwlekania cz. 2
  09:22
 • 6. Przyczyny prokrastynacji
  10:42

Część II: Sposoby na przezwyciężanie prokrastynacji

Zakończenie

Opinie

5.0
Razem 13 ocen
5
13 ocen
4
0 ocen
3
0 ocen
2
0 ocen
1
0 ocen
B
5 miesięcy temu
Kurs niezwykle pomocny. W mojej opinii w pełni wyczerpuje temat.
K
5 miesięcy temu
Bardzo pomocny kurs, będę do niego wracać w kryzysowych momentach :)
A
6 miesięcy temu
Ciekawe, dużo ćwiczeń i można mieć sporo refleksji nad sobą. Polecam :)
F
10 miesięcy temu
Ten kurs jest świetny. Mój problem z prokrastynacją był na tyle duży, że nawet po wykupieniu go stanowczo za dużo czasu minęło zanim go wreszcie zacząłem. Teraz mam poczucie, że jest już dużo lepiej z realizacją zadań, ale też rozumieniem, dlaczego tak trudno mi się za coś zabrać. Pokazane tu techniki są bardzo pomocne, a prowadzącej słucha się doskonale. Duży plus za ćwiczenia. Polecam nie tylko wszystkim tym, którzy mają problem z prokrastynacją ale też profesjonalistom – psychologom, terapeutom, coachom, ze względu na dużą wartość merytoryczną.
S
11 miesięcy temu
Super kurs. Jestem bardzo zadowolona, bardzo przyjemnie się go słucha. Super, że nacisk jest na praktyczne techniki radzenia sobie z prokrastynacją oraz że dostępne są materiały do ćwiczeń.
G
12 miesięcy temu
Bardzo dobrze poprowadzony kurs!
A
1 rok temu
Jestem bardzo wdzięczna za ten kurs. Zawiera on skuteczne metody do stosowania na co dzień ale również takie metody, które pracują na głębokim poziomie i pomagają przetransformować swoje słabe strony i wzrastać. Lubię do niego sięgać nie tylko ze względu na prokrastynację ale także gdy mam niezbyt dobre samopoczucie gdyż podnosi na duchu. Niektóre ćwiczenia są bardzo wzruszające. Dziękuję Pani Karolinie za tak wielostronne potraktowanie tematu !
A
1 rok temu
Absolutnie wspaniały kurs. Bardzo pomocy.
F
1 rok temu
Kurs jest bardzo praktyczny - zawiera potrzebną wiedzę do zrozumienia prokrastynacji i ćwiczenia, które mają pomóc w przezwyciężaniu jej :)
M
2 lata temu
Kurs niezwykle pomocny. W mojej opinii w pełni wyczerpuje temat. Serdecznie dziękuję.
M
2 lata temu
Kurs bardzo obszerny i jednoznacznie świetny, otwiera głowę; obie terapeuttki na platformie których kursy kupiłem (Marta i Karolina) ciepłe i profesjonalne.
E
2 lata temu
To już mój trzeci ukończony kurs na stronie Drogi Wsparcia i chyba mogę stwierdzić, że ulubiony. Prokrastynacja towarzyszyła mi od dawna, ale dopiero wraz z kolejnymi materiałami terapeutka uświadomiła mi, że większym stopniu niż myślałam.

Kurs bardzo merytoryczny, dużo materiałów do których mam nadzieję że będę wracała regularnie.

Polecam.
S
2 lata temu
Kurs zawiera ogrom informacji mających na celu podjęcie walki z odkładaniem ważnych zadań na później. Staram się jak najwięcej z nich zastosować w życiu codziennym. Fajne podejście do zagadnienia.