Przejdź do treści
5.00
(13 ocen)

Jak wygrać z natręctwami, obsesyjnymi myślami i kompulsjami?

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link do strony
Udostępnij na social media

O kursie

Kurs skierowany do osób, które na co dzień zmagają się z trudnościami spowodowanymi przez doświadczanie powracających myśli i czynności natrętnych (OCD). Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może poważnie upośledzać codzienne radzenie sobie z rzeczywistością. Osoby takie mogą poświęcać nawet wiele godzin każdego dnia na rytuały i powracające myśli. W konsekwencji cierpią na tym relacje z innymi, praca i inne ważne obszary życia. Dzięki kursowi poznasz konkretne sposoby i ćwiczenia, które mogą wesprzeć Twoją walkę z tym problemem.

Komu polecamy ten kurs?

✅ dla osób, które doświadczają natrętnych myśli i nie potrafią ich zatrzymać
✅ jeśli masz poczucie, że wykonywane przez Ciebie czynności nie mają sensu, a mimo to wciąż je wykonujesz
✅ w charakterze wsparcia dla osób zmagających się z OCD, które są w procesie terapii
✅ jeśli odczuwasz silny lęk w chwili, gdy nie wykonujesz czynności natrętnych
✅ jeśli miewasz obsesyjne myśli, które wywołują w Tobie lęk, a wykonywanie rytuałów (np. liczenie w myśli, sprawdzanie czegoś, układanie przedmiotów, modlenie się) Cię uspokaja i czujesz, że jeśli ich nie wykonasz, stanie się coś złego
✅ jeśli ktoś z Twoich bliskich zmaga się z podobnym problemem, a Ty nie wiesz, jak mu pomóc

Prowadzący: Łukasz Zdebelak – psycholog oraz certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 865). Ukończył psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS w Poznaniu. Zdobywał doświadczenie w szpitalach, poradniach zdrowia psychicznego i ośrodkach psychoterapii. Obecnie zajmuje się szkoleniem i związany jest z trzymsie.pl, gdzie prowadzi psychoterapię online.

Kurs nie jest substytutem psychoterapii.

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

  • nauczysz się technik opartych na psychoterapii poznawczo-behawioralnej, które pomogą Ci w walce z obsesyjnymi myślami i natręctwami
  • poznasz mechanizm powstawania zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
  • dowiesz się, jak Twoje myślenie wpływa na ten problem

Przegląd kursu

Wprowadzenie

  • 1. Wstęp
    00:25

W potrzasku OCD: wygraj z natręctwami

Opinie uczestników

5.0
Razem 13 ocen
5
13 ocen
4
0 ocen/a
3
0 ocen/a
2
0 ocen/a
1
0 ocen/a
T
2 miesiące temu
Bardzo fajny kurs dotyczący OCD. Terapeuta bardzo przystępnie wszystko tłumaczy. Polecam każdemu, kto zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi :)
K
3 miesiące temu
Naprawdę pomocny materiał. Zabieram się do pracy, wiem już krok po kroku co muszę zrobić by zmniejszyć OCD. Wielkie dziekuję.
J
3 miesiące temu
Wartościowa i przydatna wiedza podana w bardzo przystępny sposób. Dziękuję
E
3 miesiące temu
Konkretny i praktyczny!
A
4 miesiące temu
Bardzo pomocny 🙂
A
6 miesięcy temu
Przystępnie wyjaśnia OCD, polecam także dla członków rodzin osób które z tym się zmagają.
A
7 miesięcy temu
Bardzo wartościowy kurs. Konkretne ćwiczenia. Polecam
O
7 miesięcy temu
Krótki, ale konkretny kurs samopomocowy. Uważam, że jest bardzo przydatny dla osób, które zaczynaja swoją terapię OCD, fajnie i w przystępny sposób wyjaśnione są mechanizmy powstawania trudności i jak i sposobów radzenia sobie z nimi. Polecam!
M
9 miesięcy temu
pozananie mechanizmow natrectw to moim zdaniem klucz do sukcesu, podejscie poznawczo-behawioralne rulez i swietnie pasuje do tego rodzaju kursow, kurs oceniam bardzo pozytywnie
B
10 miesięcy temu
Bardzo ciekawy i przydatny kurs, zwłaszcza dla rodzin, bliskich osób, które zmagają się z ocd. W przystępny i jasny sposób opisano to, z czym zmagam się od dziecka oraz to, jak można z tym walczyć. Polecam!
A
1 rok temu
to mój drugi kurs (po kursie na fobie spol.) tego psychoterapeuty; u mnie problemy natręctw akurat łączą się i pierwszy kurs Łukasza Zdebelaka (fobia) bardzo bardzo wyraźnie mi pomógł za co dziękuję; z ocd przejrzałem na razie jeden raz cały kurs i znów jestem pod dużym wrażeniem kompetencji - trochę pracy z ocd jak widzę jeszcze przede mną :-)
A
1 rok temu
Wartościowa wiedza w fajnym,przystępnym opakowaniu,natręctwa mocno namąciły w moim dotychczaowym życiui dobrze zobaczyć jak na dłoni jak tego potwora pokonać..
M
1 rok temu